Ambasadorji PRSS

Uprava PRSS v zasedbi mag. Natalija Postružnik, predsednica, mag. Aleksander Salkič, podpredsednik, Vesna Petkovšek, podpredsednica, je na svoji seji novembra 2007 na pobudo kolegice Lele B. Njatin, predsednice PRSS v letu 2004, podala predlog o imenovanju Ambasadorjev PRSS.
To čast, poslanstvo in dolžnost imajo bivši predsedniki uprav PRSS. Povabilu so se odzvali in s tem postali Ambasadorji PRSS:
  • Pedja Ašanin Gole (predsednik 1998)
  • mag. Nada Serajnik Sraka, ABC (predsednica 1998 - 2001)
  • Darinka Pek Drapal (predsednica oktober 2001 - marec 2004)
  • Lela B. Njatin (predsednica april 2004 - oktober 2004)
  • mag. Natalija Postružnik (predsednica januar 2005 - januar 2008)
  • mag. Aleksander Salkič (predsednik januar 2008 - januar 2010)
  • Elvira Medved (predsednica februar 2010 - februar 2012)
 
Pogoj za pridobitev naziva: predsedovanje PRSS.

Trajanje članstva: od konca predsedovanja PRSS brez prenehanja.

Dolžnosti (poleg vseh dolžnosti rednih članov):
  • svetovanje upravi PRSS za delovanje PRSS,
  • izvajanje predstavitvenih funkcij za PRSS,
  • prizadevanje za večjo poklicno in družbeno vlogo PRSS.